Tatuiruotės šalinimas žindymo ar nėštumo metu

pregnant woman and no to permanent make up or tattoo removal

Permanentinio makiažo šalinimas žindant – ar galima? Labai dažnai sulaukiu klausimo ar besilaukiant arba žindant galima šalinti antakių permanentinį makiažą. Nėštumas yra ypatinga moters organizmo būsena, kurios metu kūne vyksta daug pokyčių ir turi įtakos organizmo funkcijoms. Medicinoje nėra iki galo ištirta, patikrinta ir įrodyta, jog pigmento naikinimas gali tiesiogiai paveikti kūdikio vystymąsi. Analogiškai ir žindant. Tačiau! Teoriškai reikia žinoti, jog naikinant tatuiruotes arba permanentinį makiažą, visada yra tikimybė, jog organinių pigmentų dalis suirs į pavojingas mutagenines ir kancerogenines medžiagas.

Mutageninės medžiagos pakeičia organizmo genetinę medžiagą ir padidina mutacijų dažnį. Kancerogeninė medžiaga tiesiogiai dalyvaujanti sukeliant vėžį. Kitas svarbus aspektas – permanento arba tatuiruotės šalinimo procedūros metu yra jaučiamas skausmas, kuris taip pat gali pakeisti hormonų balansą organizme. Kaip ir minėjau – nėra praktiškai įrodyta, jog permanento arba tatuiruotės pigmento naikinimas tiesiogiai kenkia besilaukiant ar žindant, tačiau žinant viršuje paminėtus faktus apie galimus pigmento cheminius ir fizikinius pokyčius organizme, aš kategoriškai nėštumo ir žindymo būsenas priskiriu kontraindikacijoms. Ir į klausimą, kada gi jau galima bus atlikti tatuiruotės ar permanentinio makiažo šalinimą, aš atsakau, jog tai geriausia daryti po žindymo nutraukimo praėjus 2 – 3 mėnesiams, kol atsistatys organizmo hormonų pusiausvyra.

Taip pat ši visa teorija galioja ir norinčioms nėštumo ar žindymo metu atlikti antakių permanentinį makiažą arba tatuiruotę.