Balandžio 26-28 d. grupiniai tatuiruočių šalinimo mokymai

Agnė Lobanova

""

Klystame visi, o tatuiruotės yra vienas iš dažniausių klaidų, dėlkurių žmonės gailisi. Prastai atlikta tatuiruotė – išsilieję dažai, susiformavę randai, nemadingas piešinys netinkamoje vietoje, tai priežastys, dėl kurių dažniausiai jaučiame diskomfortą. Lygiai taip pat kaip ir dėl nekokybiškai atlikto permanentinio makiažo. 

Kas yra tatuiruočių šalinimas ir kaip tai veikia?

Tatuiruotės arba permanento šalinimas lazeriu atliekamas naudojant sufokusuotos šviesos impulsus, kurie dalinai arba visiškai pašalina  nepagaidaujamą pigmento kiekį. 

Odą sudaro trys sluoksniai – epidermis, derma ir poodis. Tatuiruotę sudaro tūkstančiai pigmento dalelių, įšvirkštų į dermą. Tatuiruotės arba permanento šalinimas lazeriu atliekamas naudojant didelio intensyvumo šviesos spindulius, kurie suskaido tatuiruotės rašalo pigmentą į mažesnes daleles. Šios mažesnės dalelės pašalinamos per limfinę sistemą, todėl tatuiruotė pašviesėja arba visiškai pašalinama (priklausomai nuo jūsų pageidavimų).

Tatuiruočių arba permanento šalinimo procedūroje naudoju Nd-YAG
Q-Switch lazerį, kuris efektyviai šalina tatuiruotes, naudodami trumpus intensyvios šviesos impulsus, kurie nukreipiami tik į tatuiruotės pigmentus dermoje ir juos suardo, kartu apsaugodami aplinkinę odą nuo pažeidimų.

Tatuiruočių šalinimo lazeriu privalumai

Jokių randų

Saugu ir veiksminga

Greitas gijimas

Jokių prastovų

Kokio rezultato galima tikėtis?

Tatuiruočių arba permanento šalinimo lazeriu rezultatai priklauso nuo pirmiau minėtų veiksnių – amžiaus, tatuiruotės spalvos, vietos ir tankio bei odos spalvos. Senesnes tatuiruotes pašalinti lengviau.Juodos spalvos tatuiruotės taip pat lengviau naikinasi. Tatuiruotės ant nugaros, krūtinės ar pilvo pasišalina lengviau, nes jos yra arčiau širdies – geriau cirkuliuoja. Šviesesnio atspalvio odą turintys asmenys taip pat gali greičiau ir lengviau pasišalinti tatuiruotes.

Kai kuriems asmenims tatuiruotės arba permanento šalinimas lazeriu gali būti gana skausmingas, o kiti, turintys aukštesnę skausmo toleranciją, gali patirti tik nedidelį diskomfortą.

Kaip pasiruošti šalinimui ir kaip elgtis po?

Pasiruošti tatuiruotės arba permanentinio makiažo šalinimui pirmiausia reikėtų morališkai, nes pigmento naikinimas užtrunka gan ilgai. Prieš pat procedūrą nerekomenduojama deginti saulėje ar soliariume, bei likus vienai valandai iki procedūros nereikėtų gerti kavos – kava gali padidinti skausmo pojūčius. 
Po procedūros svarbiausias veiksmas – šaldymas ledu ar kitais šaltais daiktais, kurie ne tik sumažins diskomfortą po procedūros, bet ir sumažins riziką nudegimui, nes kiekviena naikinimo procedūra sukaitina odą. Tikslinga priežiūra po procedūros, garantuoja sėkmingą naikinimo eigą. 
Po šalinimo procedūros taip pat reiktų kelias dienas vengti aktyvaus sporto, ilgo buvimo karštose vietose – soliariume, pirtyje ir t.t. 
Odos nuraminimui rekomenduojamas Bephanten tepaliukas, jis tepamas dvi arba tris dienas. 

Prieš

Keletą dienų prieš procedūrą nesilankykite soliariume, nesikaitinkite saulėje.

2–3 val. prieš procedūrą negerkite kavos, stiprios arbatos, nes šie veiksniai padidina jautrumą.

Jeigu tai permanento šalinimas – keletą dienų prieš šalinimą neatlikinėkite jokių injekcinių ar kitų veido odos procedūrų.

Po

Naudokite šaltą kompresą patinimui sumažinti.

Venkite fizinio krūvio, saunos ir masažų bent savaitę po gydymo.

Venkite tiesioginio saulės spindulių poveikio gydomai sričiai.

Naudokite geros kokybės apsauginį kremą nuo saulės.

Tatuiruočių ir permanento šalinimo rezultatai

Ruošiatės tatuiruotės šalinimui ar permanento naikinimui?

Atsakymai apie tatuiruočių ir permanento šalinimą

Lūpų permanento nešalinu, šalinu akių vokų kampučių pravedimą.

Ne. Šalinant tatuiruotę lazeriu, jokių randų nelieka.

Vidutiniškai, svarbus 6-8 savaičių ir daugiau, laiko tarpas dažų pasišalinimo etape, nes imuninė sistema po truputį išstumia nepageidaujamą pigmentą. Kuo didesnė pauzė tarp šalinimo seansų, tuo rezultatas bus efektyvesnis.

Rekomenduojama palaukti bent 3 mėnesius iki šalinimo.
Ne. Lazerinio šalinimo efektyvumas visiškai nepriklauso nuo šalinamojo ploto. Dažnesniu atveju, didesnio ploto tatuiruotė greičiau pasinaikina negu mažytė tatuiruotė.
Jeigu jūsų tatuiruotei 2-5 metai, tai greičiausiai ji šalinsis daug lėčiau nei norėtųsi. Tad nusprendę galutinai atsikratyti nenorimos tatuiruotės, nusiteikite ilgam 1-2 metų darbui.
Nenaudoju. Pagrindinė priežastis yra dėl to, jog anestetikai mažina procedūros efektyvumą dėl odoje esančių jautrių nervinių galūnių judrumo nuslopinimo, o skausmas vis tiek bus jaučiamas.
Tatuiruotės šalinimo kaina individuali. Ji priklauso nuo tatuiruotės dydžio, spalvų, įvesties į oda ir kt. faktorių. Norint sužinoti savo tatuiruotės šalinimo kainą, atsiųskite savo tatuiruotės nuotrauką paspausdami čia.

Šalinimas lazeriu yra saugiausias būdas atsikratyti netinkamo permanento.

Dažniausiai prireikia 2-3 seansų, priklausomai nuo situacijos kartais pakanka 1 procedūros, o kartais prireikia ir 5 seansų.

Ne. Antakių zonoje išlieka tik nedidelis patinimas ir paraudimas. Po kelių valandų paraudimą galima maskuoti makiažo priemone, o antakių plaukeliai gali nubalti, bet greitu laiku jie atsistato. Plauko folikulas lieka nepažeistas, tad likti be plaukelių tikrai nerizikuojate.

Taip. Po tatuiruotės šalinimo procedūros rekomenduojama iki 4 savaičių vengti aktyvios saulės bei soliariumo, tačiau jeigu jūsų tatuiruotė yra mažiau matomoje vietoje, ją dengia drabužiai, tuomet drąsiai galėsite atlikti šalinimo procedūrą ir mėgautis vasara pliaže ar sode prie namų.