Permanentinio makiažo šalinimas – ar saugu šalinti nėštumo ar žindymo metu? Dažnas klausimas, kurį užduoda daugelis moterų. Nėštumas yra unikalus moters gyvenimo etapas, pasižymintis daugybe organizmo pokyčių, kurie gali turėti įtakos įvairioms organizmo funkcijoms.
Medicinoje nėra iki galo ištirta, ar pigmento šalinimo procesas gali tiesiogiai paveikti kūdikio vystymąsi. Tas pats galioja ir žindymui. Tačiau, vis tiek yra svarbu atsižvelgti į specialistų rekomendacijas nešalinti pigmento lazeriu tiek besilaukiant, tiek žindant.
Visada yra tikimybė šalinant permanentinį makiažą
Visada yra tikimybė, šalinant permanentinį makiažą ar tatuiruotę, kad dalis organinių pigmentų suskils į potencialiai kenksmingas mutagenines ir kancerogenines medžiagas. Mutageninės medžiagos gali pakeisti organizmo genetinę medžiagą ir padidinti mutacijų dažnį, o kancerogeninės medžiagos tiesiogiai dalyvauja sukeliant vėžį.
Nėra įrodyta, bet žinoti verta apie permanento šalinimą
Kitas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra permanentinio makiažo arba tatuiruotės šalinimo procedūros metu patiriamas skausmas. Šis diskomfortas potencialiai gali sutrikdyti organizmo hormonų pusiausvyrą. Nors nėra praktinių įrodymų, kad permanentinio makiažo ar tatuiruočių pigmento šalinimas yra tiesiogiai kenksmingas nėštumo ar žindymo laikotarpiu, tačiau galimi cheminiai ir fizikiniai pigmento pokyčiai organizme verčia būti atsargiems.
Palaukite bent 2 mėnesius prieš šalinant permanentinį makiažą
Atsižvelgiant į šias aplinkybes – nėštumą ir žindymą, patartina priskirti permanentinio makiažo šalinimo kontraindikacijoms. Palankiausias laikas tatuiruotei ar permanentiniam makiažui šalinti paprastai yra 2-3 mėnesiai po to, kai nustojama maitinti krūtimi. Šis laikas skirtas tam, jog atsistatytų organizmo moters hormonų pusiausvyra. Šis patarimas galioja ir toms, kurios svarsto apie galimybę pasidaryti permanentinį antakių makiažą ar tatuiruotę nėštumo, ar žindymo laikotarpiu.
Atsižvelkite į tai, ką rekomenduoja specialistai prieš pradedant permanentinio makiažo šalinimo procesą
Apibendrinant galima pasakyti, kad nors permanentinio makiažo šalinimo procesas paprastai yra saugus, būtina atsižvelgti į galimą riziką ir pasekmes nėštumo ar žindymo laikotarpiu. Prieš priimdami bet kokius sprendimus dėl permanentinio makiažo šalinimo šiais laikotarpiais, visada pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu.
Atminkite, kad jūsų ir jūsų kūdikio sveikata yra itin svarbi.
Remtasi informaciniais šaltiniais rašant straipsnį:
1 Nėra pakankamai tyrimų, kurie patvirtintų, ar daugelis kosmetikos procedūrų ir produktų yra saugūs, kai esate nėščia ar maitinate krūtimi.
1 Kosmetinių operacijų nėštumo metu paprastai nerekomenduojama atlikti, kol nepabaigsite maitinti krūtimi.
1 Kosmetinių procedūrų metu naudojamos vietinio anestetiko injekcijos gali prasiskverbti pro placentą ir kelti pavojų, įskaitant kūdikio širdies ritmo sulėtėjimą, ankstyvo gimdymo sukėlimą ar net gimdymo skirtumų riziką.
1 Manoma, kad odos žymeklių ir kitų nevėžinių odos pažeidimų šalinimo procedūros yra saugios.
1 Jei reikia atlikti odos procedūrą (pavyzdžiui, skubiai šalinti odos vėžį), ji turėtų būti atliekama antrąjį trimestrą arba po kūdikio gimimo.
2 Produktai, kurie dedami ant odos, pavyzdžiui, plaukų šalinimo kremai, nėra gerai absorbuojami į kraują, todėl labai mažai tikėtina, kad jie pateks į motinos pieną.
3 Nors nėra galutinių mokslinių įrodymų dėl pigmento šalinimo lazeriu saugumo žindymo laikotarpiu, paprastai rekomenduojama būti atsargioms.
Atkreipkite dėmesį, kad ši informacija pagrįsta šiuo metu turimais moksliniais tyrimais, o prieš priimant bet kokius sprendimus dėl permanentinio makiažo šalinimo nėštumo ar žindymo laikotarpiu visada geriausia pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu. Būkite informuoti, būkite saugūs! 😊